Jdi na obsah Jdi na menu

SEZONA ZAČÍNÁ

25. 4. 2016

I letos bratři Blažkové nezahálejí a poctivě se účastní závodů TFA – nejtvrdší hasič přežije.  První soutěž se konala v Metylovicích.  Naši borci obsadili krásné 8. a 11. místo z 53 v dané kategorii. Mimo jiné 1. místo obsadil hasič, který se může pyšnit titulem mistra světa v této disciplíně. Další v pořadí je účast na závodech v Makově a hlavně příprava na Vsáckou Ligu TFA která zanedlouho odstartuje. V loňském roce naši chlapi obsadili celkově 7. a 20. místo. V polovině měsíce dubna absolvoval náš člen kurz obsluhy motorových rozbrušovacích pil a dvakrát jsme se účastnili odborné přípravy pro jednotky předurčené k zásahům při dopravních nehodách.  Tyto výcviky probíhaly na stanici HZS MSK v Nošovicích, kde si členové mohli vyzkoušet rozstříhat 2 vozy Hyundai. Také byly připraveny rozřezané modely vozů k ukázce umístění airbagů, deformačních míst a dalších bezpečnostních prvků. Celé školení probíhalo pod vedením zkušených instruktorů vyprošťování.  22. a 23. proběhl základní výcvik 2 členů pro práci v dýchacích přístrojích ve výcvikovém středisku FM.  Zde se hasiči naučili základní použití, kontroly, chování při krizových situacích a následnou údržbu po použití přístroje.  V rámci druhého dne výcviku si všichni vyzkoušeli pohyb ve speciálním polygonu s vysokou teplotou, světelnými a kouřovými efekty, které měly simulovat reálné podmínky u zásahu.  V pátek 22. dubna proběhlo na Čeladné okrskové kolo v požárním sportu i s účastí naše sboru. Po nástupu jsme si vylosovali startovní číslo 4. Navzdory tomu, že se jednalo o první závod v roce tak se po startovním výstřelu vše povedlo a v celkovém hodnocení jsme obsadili krásné 2. místo. V sobotu 23. dubna jsme zorganizovali pro naše členy i občany obce společný výlet po okolí naší obce spojený s úklidem přírody v rámci DNE ZEMĚ, který připadal na pátek 22. Počasí sice nevypadalo na jarní slunění, ale i tak se nás dospělých a dětí sešlo 25. Po rozdělení a vybavení ochrannými pomůckami jsme vyrazili na dvě trasy úklidu.  Při návratu na zbrojnici jsme zůstali bez pytlů, jelikož jsme všechny naplnili různými odpadky posbíranými v lese, potoce, příkopách atd. Začátkem dubna jsme také připravili tradiční máj, který bychom chtěli společně postavit poslední dubnový den.