Jdi na obsah Jdi na menu
 


PODZIM U HASIČŮ

29. 10. 2015

Podzim u hašičů

Dne 30.9. jsme se zúčastnili společně se starostkou naší obce předání zánovní cisternové automobilové stříkačky pro naší výjezdovou jednotku hasičů. Celé předání probíhalo na stanici HZS MSK Nový Jičín, kde tato cisterna sloužila jako záložní vozidlo. Jedná se o vozidlo Mercedes Benz Atego s osádkou 6 hasičů.  Po převozu vozidla do naší obce nás čekalo několik desítek hodin práce na úpravách cisterny pro potřeby naší jednotky a samozřejmě zaškolení našich strojníků. Tyto práce byly ukončeny 4.10., kdy bylo vozidlo uvedeno opět do zásahu. Týž den byl vyhlášen poplach naší jednotce k nahlášenému požáru. K této události byla již vyslána nová cisterna společně s naší tatrou. Po příjezdu se ukázalo, že někdo zapomněl nahlásit pálení. Cestou zpět jsme byli opět vysláni k zásahu, tentokrát k dopravní nehodě. Zde se jednalo o nehodu 2 osobních vozidel bez zranění. Jednotka provedla pouze úklid oleje z vozovky. 8.10. jsme byli pozváni na Krajské ředitelství HZS MSK k předání vozidlové radiostanice do naší nové cisterny. Zároveň jsme dostali od kraje 3 ks zánovních dýchacích přístrojů s tlakovými láhvemi. 17.10. jsme zasahovali při pátrání po pohřešované osobě v obci Staré Hamry směr Bílý Kříž. Na pátrání spolupracovaly Policie ČR, Horská služba, HZS FM, JSDH Čeladná, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice a naše jednotka. 23.10. úspěšně složili 2 naší členové odborné zkoušky na funkci strojník požární techniky. Dále 30.10. se účastníme taktického cvičení v obci Kunčice pod Ondřejníkem.  V současné době naše jednotka zasahovala od začátku roku u 69 událostí. Pravidelně probíhá odborná příprava členů jednotky a hlavně se připravujeme na provoz v zimním období, které je pro naši horskou oblast typické.