Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUALITY

Příspěvky

VÝLET ZA HRANICE

30. 7. 2015

Dne 26.7. jsme přijali pozvání našeho družebního dobrovolného hasičského sboru z obce Korňa a vydali jsme se na závody v požárním útoku. Celé závody byly perfektně zorganizovány a po odběhnutí našeho soutěžního pokusu nám ukázala časomíra krásný výsledny čas 17,76 s. Bohužel na bednu to nebylo a po vyhlášení jsme se umístili na 8. místě z 20 družstev v kategorii sport. 

 

ÚSPĚCH NAŠICH BORCŮ

29. 7. 2015

Dne 25.7. se členové našeho sboru bratři Michal a Pavel Blažkovi účastnili závodu Vsácké Ligy TFA ( Železný hasič valašských kotárů) tentokrát závodem v obci Rúžďka. Naši borci měli natrénováno a po odběhnutí všech závodníku se nakonec umístili ve své kategorii na krásném 3. a 4. místě v celkovém pořadí. Tímto bych chtěl naším hasičům poděkovat za reprezentaci sboru a popřát mnoho sil v dalších závodech této ligy.

 

SPANÍ NA HASIČÁRNĚ

27. 7. 2015

Spaní na hasičárně, pro naše mladé hasiče

Pátek 10. 7.  2015 jsme pro naše mladé ale i ty věkově starší hasiče uspořádali pestrý a zábavný program s nocováním na hasičské zbrojnici. Před  hasičskou zbrojnicí nás přivítal náš šikovný a zábavný velitel  jednotky Jarek Kubala, který nám řekl celý páteční program i s malým překvapením. Pro začátek nám řekl, jak se máme chovat a na co si máme dávat pozor.  Po pokynech jsme se vydali s našimi staršími hasiči do lesa, kde jsme si každý měli za úkol najít nějaký prut, na kterém si večer budeme opékat klobásu nebo chleba, podle  chuti. Cestou z lesa jsme se zastavili na velkém travnatém hřišti, kde další členové naší jednotky měli pro nás program. Jako je například první pomoc, kde jsme si vyzkoušeli nasazování krčního límce, jak poznáme, jestli zraněná osoba dýchá a všechny potřebné věci, které by měl každý hasič, ale i záchranář či policista, znát. Dále jsme si mohli vyzkoušet požární útok, nebo jen samotné hašení s hadicí. Po konci tohoto programu jsme se vrátili zpět na hasičskou zbrojnici, kde jsme si připravili posezení a ohniště na opékání. Po ukončení opékáni jsme si dali malou pauzu, po odpočinku jsme si vytvořili dvě družstva a zahráli jsme si fotbal na malém hřišti za místní ZŠ. Po konci fotbalu, kdy byl každý unavený, jsme si odpočali a kolem 21:45 jsme šli na stezku odvahy. Po setmění  jsme se vydali na malý noční pochod, kdy nám Martin vyprávěl historky, a při tomto vyprávění jsme uslyšeli, jak někdo volá o pomoc. Po chvilce jsme našli zraněnou osobu, o kterou jsme se postarali. Ale zanedlouho volal ještě někdo další o pomoc, tak jsme se vydali po hlase, až jsme našli i druhou zraněnou osobu a o tu jsme se taky postarali. Po cestě zpátky  Martin pokračoval ve vyprávění historek, aby jsme se báli. Když jsme došli zpátky na  hasičskou zbrojnici, tak jsme  všichni  ulehli, ale nikdo neusnul. Proto Martin začal vyprávět pohádku, u které se každý nasmál, ale po chvíli vyprávění začínal pomalu každý usínat.  Zbylo jenom pár dětí, které nemohly usnout ale jak to tak bývá, vždy všichni usnou a také se tak stalo. Ráno, když jsme se probudili, byla na stole nachystána dobrá snídaně s hrníčky s výborným čajem a bábovkou. Po snídani jsme si sbalili věci a rozešli jsme se domů. Myslím si, že se nikdo nenudil...

Děkujeme našemu hasičskému sboru a všem jak tuto skvělou akci zorganizoval, pro naše mladé hasiče.

 Pindurová Kateřina

 

ZDRAVOTNICKÝ DOHLED

26. 7. 2015

Dne 11.7.2015 jednotka provedla zajištění bezpečnostního a zdravotníckého dohledu při cyklozávodech , které projížděly naší obcí. 

 

AKTUALIZACE ČINNOSTI

12. 6. 2015

21.5. jednotka provedla společně s obecnímí zaměstnanci pravidelné čištění vodovodu.

23.5. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě- vyproštění osob. Po příjezdu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení k certifikaci naší jednotky mezi předurčené k zásahům pří dopravních nehodách. Jednalo se o vozidlo na střeše s 1 osobou uvnitř. Jednotka provedla zajištění místa události a pomocí vyprošťovacího zařízení vyprostila osobu ven. Celé cvičení bylo krajským garantem za vyprošťování vyhodnoceno jako úspěšné.

12.6. jsme byli vyslání k dopravní nehodě do obce Bílá místní část Mezivodí. Ve vozidle se nacházely 2 zaklíněné osoby. Jednotka ve spolupráci s JSDH Frýdlant n. O. a HZS Frýdek Místek provedla vyproštění osob pomocí hydraulického zařízení. Osoby poté předány do péče ZZS. Na místě zasahovala i PČR a letecká a pozemní ZZS.

 

DĚTSKÝ DEN

10. 6. 2015

Dne 7.6. společně uspořádal Sbor dobrovolných hasičů a Obec Staré Hamry DĚTSKÝ DEN. Celá akce měla oficiálně vypuknout v 14:00 na místním fotbalovém hřišti. Tomu ale předcházely přípravy v podobě stavění stanů a deštníku, vození stolů,laviček a samozřejmě příprava celého programu. V 14:00 byli všichni přivítání a zábava pro nejmenší mohla začít. Nejprve se dětem věnovala profesionální agentura v čele s veselým klaunem, který po celou dobu vháněl úsměvy do tváří všech dětí. Ke kvalitní zábavě byl připraven i skákací hrad. Poté měli místní hasiči připravenou ukázku techniky,vybavení a nakonec si všichni mohli vyzkoušet i hašení pomocí požárních hadic. Kolem 18 hodiny tohoto slunečného sobotního dne jsme se všichni spokojeně rozešli do svých domovů.

 

AKTUALIZACE ZÁSAHOVÉ ČNNOSTI

11. 5. 2015

Byly doplněny informace o zásahové činnosti naší jednotky. Dne 2.4. se jednalo o dopravní nehodu se 7 zraněnými osobami v obci Bílá místní část Konečná . Dále 23.4. se jednalo o požár kamionu na křižovatce na Hlavaté.  3.5. činnost pro obec  a 7.5. se jednalo o planý poplach, který byl původně nahlášen jako požár lesa.

 

MOKRÝ SNÍH ZAMĚSTNAL I HAMERSKÉ HASIČE, MIMO TO VYJÍŽDĚLI TAKÉ K POŽÁRU NÍZKÉ BUDOVY

10. 2. 2015

Velké množství mokrého sněhu způsobilo v našem kraji na mnoha místech komplikace nejen v dopravě.

Pod tíhou sněhu začaly padat stromy kolem hlavního tahu 1/56 a tak i naše jednotka zasahovala u několika případů. Hasiči vždy provedli zprůjezdnění komunikace pomocí motorové pily a vozovku uklidili.

Tento týden také naše jednotka vyjížděla k požáru nízké budovy v obci Bílá, který se naštěstí obešel bez velkých škod a zranění. Zde jednotka spolupracovala s profesionály z HZS FM, SDH Ostravice, Frýdlant n. O.

Více informací naleznete v sekci ZÁSAHY 2015.

dscn3796.jpg

 

Hasiči

16. 12. 2014

Konec roku je zde a my opět krátce informujeme o dění u Starohamerských hasičů.

29.11. jsme se společně vydali na tradiční zájezd do vinného sklípku. Tentokrát se jelo do již v minulosti ověřené podoblasti velkopavlovické přesněji U dědy v Bořeticích. Celý zájezd byl skvěle naladěn již při nastupování do autobusu, a proto se celá cesta nesla v přátelském a zábavném duchu. Ve sklípku o nás bylo velice dobře postaráno a zpět jsme dorazili v brzkých ranních hodinách.

2.12. jsme byli vysláni k zapadlým kamionům v obci Staré Hamry. Zde jsme ve spolupráci s HZS Frýdek Místek provedli vytažení a uvolnění hlavní cesty.

13.12. byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár nízké budovy v obci Bílá. Naštěstí se jednalo pouze o prověřovací cvičení. Nicméně i přesto musela naše jednotka postupovat, jako by se jednalo o ostrou událost. Jednotka s technikou dojela na místo určení, provedla natažení hadic a v dýchací technice průzkum zakouřeného objektu. Naši hasiči z objektu vyvedli jednu osobu a druhé osobě před budovou, která měla popáleniny poskytli neodkladnou první pomoc. Po ukončení celého cvičení proběhlo vyhodnocení, na kterém byli všichni zasahující ale i figuranti pochváleni za perfektně provedenou práci. Účelem celé této akce bylo ověřit znalosti hasičů z odborné přípravy a kurzů, které absolvovali během roku 2014. 

 

dscn3557.jpg